R E D I R E C T I O N E A Z à 3,5%  

   D O N E A Z Ã!   Susţine-ne!     
|  CONTACT  |

Vine ciclul

vine_ciclu• Din ciclul „Şi-n car, şi-n căruţă, şi-n teleguţă”, Sereş Deneş, preşedintele UDMR Sălaj: „Încă nu s-a discutat nimic în acest sens, dar noi suntem dispuşi să colaborăm cu liberalii. Vom purta discuţii să vedem ce condiţii şi ce program are PNL. Totuşi, încercăm să fim într-o poziţie constructivă. Noi susţinem şi proiectele Guvernului Ponta, atât timp cât sunt viabile pentru ţară şi comunitatea pe care o reprezentăm, însă nu e exclus să ne aşezăm la masa negocierilor cu PNL.”

• Din ciclul „Unu plus unu fac trei.“, Tiberiu Marc, preşedintele HC Zalau: „Cred că după aceste trei puncte obiectivul este ca și rezolvat. Acum începem să ne facem calcule în funcție de ce poate fi în continuare pentru că rezultatele din această etapă ne sunt favorabile și dacă ne uităm la meciurile pe care adversarele le au, noi putem să facem calcule pentru un loc mai sus.”

• Din ciclul „Ori pălăria e prea mare, ori capul este prea mic!“, Daniel Sabou, președintele AJF Sălaj: „Eu am avut o discuție cu domnul Leotin Moga în care m-a anunțat că pleacă la Cluj-Napoca pentru nişte vizite medicale. Nu a spus nimic de nicio demisie, și nici nu am văzut vreo hârtie de acest gen. Oricum după ce se va întoarce de la Cluj-Napoca vom mai avea discuții să vedem dacă va continua sau nu. Dacă nu va mai dori să continue vom găsi altă persoană a cărui pălarie să nu fie prea mare.”

• Din ciclul „Fiecare pune bucuros şaua pe iapa vecinului“, Liviu Balint, preşedintele UNPR Sălaj:„ În momentul de faţă au loc tatonări. Noi suntem dispuşi la orice colaborare care să aducă interesul naţional pe primul loc, şi anume stabilitatea economică şi politică. Nu se pune însă acum problema să intrăm într-o coaliţie anti Ponta, deoarece noi suntem parte din guvernul condus de Victor Ponta. Astfel, nu o să dăm jos un guvern pe care-l susţinem. Dacă, în schimb, guvernul va cădea, noi suntem dispuşi să purtăm negocieri cu orice formaţiune politică care poate garanta că vor fi respectate interesele naţionale ale României.”

• Din ciclul „ Multe îs astăzi vorbite, dar mâine ies osebite“, Claudiu Iuliu Lazăr, primarul comunei Dragu: „Domnul Porumb îmi este vecin. Nu vroiam să mă pronunţ atunci când s-a aflat despre viol. Acum s-a adeverit şi a ieşit la iveală realitatea. Drept să vă spun, ştiam că în ziua când Porumb a fost acuzat de fapte de viol, femeia a fost la acesta acasă, unde a măturat şi a făcut curat prin camere, pentru care a primit o anumită sumă de bani. Probabil femeia vroia mai mult şi, neînţelegându-se la bani, s-a ajuns la această înscenare.”

• Din ciclul „Ţi-a iesit coşarul în drum, o să ai noroc acum“, Aurora Boca, viceprimarul comunei Dragu : „Oamenii își curătă coșurile cum pot. Le bat cu bâta, ard funinginea cu cârpele îmbibate în motorină, numai că sunt bătrâni și acum nu se mai pot urca nici în pod. Trebuie să găsim o soluție.”



niciun comentariu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *