Direcţionează 2% pentru un altfel de jurnalism.
Formularul poate fi descărcat AICI
|  Contact  |     Susţine-ne! - DONEAZÃ!    

Karateka de la Terra Kid Zalău, calificați în Finala Campionatului Național de Karate Tradițional Fudokan

Karateka clubului Terra Kid din Zalău au participat, în perioada 8 – 10 martie 2019, în prezența unui public numeros, la Campionatul Național de Karate Tradițional Fudokan pentru Copii, Cadeți, Juniori, Tineret și Seniori – zona Ardeal – ediția a XXVIII-a, organizat de clubul de karate ACS Ronin Deva și Federația Română de Karate Tradițional, la Deva.

Această competiție – înscrisă în calendarul oficial al Federaţiei Române de Karate Tradiţional şi se desfăşurată sub egida Ministerului Tineretului şi Sportului -, stabilește calificările (primii 8 clasați la probele individuale și primele 4 echipe pentru cadeți, juniori, tineret și seniori; primii 8 clasați la probele individuale și primele 8 echipe pentru copii) pentru zona Ardeal, în vederea participării la Finala Campionatului Național de Karate Tradițional Fudokan pentru Copii – ediția a XXVIII-a (fudokan) și la Finala Campionatului National de Karate Tradițional Fudokan pentru Cadeți, Juniori, Tineret și Seniori – ediția a XXVIII-a (fudokan), care se va desfășura la Iași.

Din cei peste 200 de sportivi – copii, cadeţi, juniori, tineret şi seniori – de la 12 cluburi de karate tradiţional din zona de vest a ţării, karateka clubului Terra Kid Zalău au obținut locurile I și II, calificându-se, astfel, la Finala Campionatului Național de Karate Tradițional Fudokan.

Rezultatele obținute:

– Iris Dobre, locul I – Kata (cadeți)

– Natalia Dobrescu, locul I – Fuku-go, Kumite (juniori)

– Antonia Iacob, locul I – Kata (juniori)

– Rareș Maier, locul I – Kata, Kumite, Fuku-go (tineret)

– Dan Poptelecan, locul II – Kata, Kumite, Fuku-go (tineret)

– Ana Popescu, locul I – Kata, Kumite, Fuku-go (tineret)

– Cristian Duță, locul I – Fuku-go, Enbu (seniori)

– Vlad Popescu, locul II – Fuku-go (seniori)

– Iulia Clițan, locul I – Fuku-go, locul II – Kumite (seniori)

– Ilena Benescu, locul I – Kumite, locul II – Fuku-go (seniori)

– Iulia Clițan, Ilena Benescu, Antonia Iacob, locul I – Kata echipe feminin

– Cristian Duță, Vlad Popescu, Rareș Maier, locul I – Kata echipe masculin

Antrenor: Oliwer Dobre

niciun comentariu

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*