R E D I R E C T I O N E A Z à 3,5%  

   D O N E A Z Ã!   Susţine-ne!     
|  CONTACT  |

Festivalul Artelor se încheie cu un recital la pian

recital_pianUltimul eveniment din cadrul celei de-a VII-a ediţii a Festivalului Artelor – Muza Fest se va desfăşura joi, 22 octombrie 2015, de la ora 19:00,  la Centrul de Cultură și Artă Sălaj cu un  recital de pian, avându-i ca protagonişti  pe Ábrám Endre și Veress Gáspár.

Reamintim că Muza Fest 2015 – Festivalul Artelor din Zalău a început în 23 septembrie, în organizarea Centrului de Cultură și Artă al Județului Sălaj, sub egida Consiliului Județean Sălaj.

În cadrul festivalului, publicul sălăjean a avut parte de șase expoziții de artă, o expoziție cu tematică istorică, trei recitaluri de muzică clasică și trei concerte de jazz-blues. Participanții la program au fost artiști invitați din țară și străinătate, printre ei nume remarcabile ale mai multor genuri artistice: muzicieni și plasticieni, respectiv fotografi din Canada, Franța, Ungaria, București, Cluj-Napoca, Baia Mare, Târgu Mureș, dar și din județul Sălaj. Ca și la ediția precedentă, Muza Fest şi-a depăşit  granițele județului prin susținerea unei expoziții de artă sălăjeană la Galeria Horeb din Cluj-Napoca.



niciun comentariu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *