DONEAZÃ!  Susţine-ne   in promovarea unui altfel de jurnalism
Asociaţia Sălajul pur şi simplu     27968875
IBAN: RO93RZBR0000060014546682
Raiffeisen Bank     |  Contact  |

Concurs naţional de teatru pentru elevi „PADIF”, la Cehu Silvaniei

Cea de-a XXI-a ediție a Concursului naţional de teatru pentru elevi „PADIF” se va desfășura în perioada 25 – 26 octombrie 2019, la  Casa Orăşenească de Cultură din Cehu Silvaniei.

Program:

Vineri, 25 octombrie

12.30:   Întâmpinarea trupelor  la Casa de Cultură.

13.00:  Deschiderea festivă pentru elevii de la şcoli gimnaziale.

13.10:   Spectacolele trupelor de teatru.

18.00:  Spectacolul trupei de la Liceul Reformat din Sárospatak, Szabó Magda: Abigél.

20.00:  Premiere, evaluarea spectacolelor.

Sâmbătă, 26 octombrie

9.00:   Întâmpinarea trupelor  la Casa de Cultură.

9.30:  Deschiderea festivă pentru elevii de la licee.

9.45:  Spectacolele trupelor de teatru.

19.30:  Spectacolul trupei Féling din Békéscsaba, Cu mâinile curate ?

20.30:  Gerome Ragni, James, Galt MacDermot: Hair, spectacolul trupei VITÉZ  LELKEK.

21.30:  Premiere, evaluarea spectacolelor.

Organizatori: Ministerul Educației Naționale, Inspectoratul Școlar Județean Sălaj, Liceul Tehnologic „Gheorghe Pop de Băseşti”, Centrul de Cultură şi Artă al Judeţului Sălaj, Asociația de Tineret Berekenye, Casa de Cultură Cehu Silvaniei.          

Coordonator de proiect: Bodea Gheorghe.

Programul spectacolelor, vineri 25 octombrie

Ora Numele grupului Şcoala, localitatea Piesa care va fi prezentată Profesor coordonator

Durata spectacolului
  13.10 NON-FORMAL Clubul Copiilor Cehu Silvaniei CEHU SILVANIEI Județul Sălaj Valeriu Butulescu  
Pacea cu zmeii  
Pop Alina-Teodora
20 minute
  13.45 HYPERION Școala Gimnazială Nr. 43 Ferdinand CONSTANȚA Județul Constanța   Udrea Mihaela-Luiza  
Daria, încotro ?  
Udrea Mihaela-Luiza  
15 minute
  14.10 SZIKRA Școala Gimnazială Gyulaffy László CEHU SILVANIEI Județul Sălaj Vicsi Edina – Szikra színjátszó csoport:  
Tini problémák  
Vicsi Edina  
30 minute
  14.50 NEVELETLENEK Școala Gimnazială Turulung TURULUNG Județul Satu Mare Marth P. Ildikó:
Kukás Guru
Kása Boglárka
30 minute
    PAUZĂ    
  15.30 Fecsegő Tipegők Școala Gimnazială Halmeu HALMEU Județul Satu Mare Cziczó Attila:  
Szerezzük vissza Attilát !  
Pap Erika-Nóra  
15 minute
  15.50 Kamaszok Ifjúsági  Színtársulat Asociația Culturală Tamacisza TÂRGU MUREȘ Județul Mureș Kozsik József  
Don Juan (Laborkukacponthu)  
Kozsik József  
30 minute
  16.30 ART   MASZKURÁSOK Școala Gimnazială Kós Károly ARDUZEL Județul Maramureș Grimm testvérek:  
Jancsi és Juliska …. és az erdő  
Ilyés Csilla Szabó Edina
20 minute
  17.00 FENEGYEREKEK TÁRSULATA Școala Gimnazială Kájoni János   CICEU Județul Harghita Csíksomlyói kegyszobor legendája Ima Csavlovics-Szász Ágotáért     Tóth Andrea  
15 minute
    PAUZĂ    
  17.20 Szilágybagosi Amatőr Színjátszó Társulat Asociația Culturală Bánffy BOGHIȘ Județul Sălaj Horváth Péter:  
Kóma    
Birtalan Beáta-Erzsébet  
25 minute    

Programul spectacolelor, sâmbătă 26 octombrie

Ora Numele grupului Şcoala, localitatea Piesa care va fi prezentată   Profesor
coordonator
Durata spectacolului
  9.40 KŐRÖSI CSOMA SÁNDOR DIÁKSZÍNPAD Liceul Kőrösi Csoma Sándor COVASNA Județul Covasna Karinthy Frigyes:
A cirkusz Pszichodráma  
Molnár János
45 minute
  10.30 AMARILLA Liceul Tehnologic Cserey-Goga CRASNA Județul Sălaj Amarilla színjátszócsoport:  
Végzetes vak szerelem  
Kiss Imola  
30 minute
  11.10 SO TRUPA Palatul Copiilor Iaşi IAȘI Județul Iași Legenda lui Ghilgameș  
Legenda Antica Adaptare de Ana Hegyi  
Ana Hegyi Ana  
35 minute
    PAU      
  11.50 TINIKOMÉDIÁSOK Liceul Tehnologic Cserey-Goga CRASNA Județul Sălaj Tadeusz Słobodzianek:
Ilja próféta    
Ozsváth Ilona  
30 minute
  12.30 DÖMIK Centrul Cultural Carei CAREI Județul Satu Mare Áfra János:
Félreértések kicsiny tárháza
Szolomájer Tímea
40 minute
  13.15 REFI SZINPAD Colegiul Reformat TÂRGU MUREȘ Județul Mureș Refi Színpad:   Váltó-láz Márton Csilla  
25 minute
    PAUZĂ DE MASĂ    
  15.00 LÉTRA Liceul Teoretic Ady Endre ORADEA Județul Bihor FEKETE KRÉTA   Sarkadi Viktória Kozma Éva  
30 minute
    15.40 GRIMASZ Áprily Lajos Főgimnázium BRASSÓ Brassó  megye Egy + Egy + Egy + …     Bálint Ferenc  
15 minute
  16.00 KERENGŐK Liceul Teoretic Arany János SALONTA Județul Bihor Szabó Borbála-Vörösmarty Mihály:   Kerengők   Balázs Izolda Bocor Regina  
45 minute
    PAUZĂ    
  16.50 KAMÉLEON Liceul Reformat Lorántffy Zsuzsanna ORADEA Județul Bihor Gianina Cărbunariu:  
A tigris  
Szatmári Ildikó  
25 minute
17.20 KÖDIK Colegiul Național Kölcsey Ferenc SATU MARE Județul Satu Mare
Boldizsár Péter: Félálmaink
Csorján Árpád Fazekas Katalin
25 minute
17.50 FORDÍTOTT PATKÓ Colegiul Bethlen Gábor AIUD Județul Alba Janne Teller:
Semmi
Fodor Katalin Jancsó Hajnal  
50 minute
18.40 BEREKENYE SZÍNJÁTSZÓ CSOPORT Liceul Tehnologic Gheorghe Pop de Băseşti CEHU SILVANIEI Județul Sălaj Christine Rinderknecht – Oli Second:
Stresszfaktor_15
Bodea György  
35 minute


niciun comentariu

Lasă un comentariu